סרטן

סרטן

כשאומרים את המלה סרטן – למה בעצם מתכוונים?

כאשר אומרים את המלה סרטן מתכוונים לאמירה כוללנית של קבוצת מחלות, אשר מה שמאפיין אותה הוא גידול שאי אפשר לרסן של תאים, אשר המקור שלהם הוא מבנים קטנים ביותר, שמהם מורכבים האיברים והרקמות בגוף של בני האדם שלוקים במחלת הסרטן. כל הנ"ל בעלי תפקוד ונראות אחרים, ברם הינם בעלי התחדשות באופן זהה, באמצעות כך שהם מתחלקים, על מנת להבריא את הרקמות שהוסב להן נזק. על פי המון מחקרים שנערכו בתחום זה, נמצא כי יש קשר הדוק בין חומר גנטי אשר עובר בתורשה לבין התחלואה של מחלת הסרטן.  

למה חוקרי המחלה של סרטן משתמשים בניסויים על ידי בעלי חיים?

חוקרי המחלה של סרטן משתמשים בניסויים על ידי בעלי חיים, בשל כך שהם מסבים להבין יותר טוב את המחלה ואת פיתוח התרופות וכל מיני אמצעי הטיפול הכי עכשוויים, וכן הם משמשים כמודל ראשוני עבור חקירה של כל מיני מחלות. אבל בכל זאת החוקרים מנסים בכל דרך להימנע מניסויים אלו, ככל שניתן. 

האם אפשר להגיד בפה מלא כי כל קיומו של גידול הינו סרטן?

התשובה לשאלה זאת הינה שלילית ביותר. קיימים שני סוגים של גידולים – האחד הינו גידול ממאיר, ולעומתו השני הינו גידול שפיר. כאשר מדברים על גידולים שפירים מתכוונים לגידולים שבהם התאים לא התפשטו לכל מיני מקומות בגוף של בני האדם, ברם, במידה והם ימשיכו בגדילה שלהם, יוסב לחץ על כל מיני איברים שסמוכים אליהם. כאשר מדברים על גידולים ממאירים מתכוונים למחלת סרטן, אשר מכילה תאים שיש באפשרותם להתפשט לכל מיני אזורים בגוף, וללא קבלת טיפול מתאים ובזמן הנכון, הינם עשויים להיכנס לכל מיני רקמות בגוף ואף להסב להן נזק רב. 

סרטן
סרטן בגיל השלישי
האם רק בני הגיל השלישי עשויים לחלות במחלת סרטן?

על פניו, בצפייה בנתונים סטטיסטיים הכי עכשוויים, ניתן לראות, כי כשישים אחוז מהחולים בסרטן הם אכן בגיל השישי, החל מגיל שישים וחמש ומעלה. מאידך, הנתונים מצביעים על כך כי ישנם ילדים, נערים, ובני אדם שטרם הגיעו לגיל ארבעים, אשר לרוע המזל, חלו במחלת סרטן

נהנת מהקריאה? שתף את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email