Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מחשבון קלוריות

מחשבון קלוריות מתקדם
מחשבון קלוריות

ברוכים הבאים למאמר המציג את מחשבון הקלוריות!

מחשבון קלוריות: לדעת את ערך הקלוריות של המזון שלך
מחשבון קלוריות: לדעת את ערך הקלוריות של המזון שלך

מבוא

בעולם המודרני, תזונה בריאה ושמירה על משקל תפקידים חשובים בחיי היומיום שלנו. מזון תפקיד מרכזי בשמירה על תפקודי הגוף ובחיזוק המערכת החיסונית, אך יש לשים לב גם לכמות הקלוריות שאנו מצרכים ביום יום על מנת לשמור על משקל תקין ובריאות כללית.

מחשבון הקלוריות הוא כלי חשוב שניתן להשתמש בו בכדי לחשב את כמות הקלוריות שאנו מצרכים ביום. הכמות הנכונה של קלוריות יכולה להשפיע על מגוון מדדים בגוף כמו משקל, יכולת פיזית ורמת אנרגיה. על פי סטודים מחקריים, אנשים שמקבלים את כמות הקלוריות המומלצת ביותר, מתחילים להרגיש שיפור חיוני ברמת האנרגיה שלהם.

כיצד להשתמש במחשבון הקלוריות?

כדי להשתמש במחשבון הקלוריות, יש להכניס את המידע הנדרש למחשבון. מידע זה כולל את גיל, מין, משקל הגוף ורמת הפעילות הגופנית. כאשר המידע הנדרש מוכנס, המחשבון יחשב את כמות הקלוריות המומלצת לפי המידע שהוזן.

לדוגמה, אם אדם בן 30, גבר, שוקל 70 ק"ג ומתעמל בקלות במשקולות שלוש פעמים בשבוע, המחשבון יחשב לו את כמות הקלוריות שהוא צריך לצרוך ביום על מנת לשרוד ולשמור על משקלו הנוכחי.

טבלאות ורשימות

להלן טבלה המציגה את הקלוריות שמומלצות לצריכה יומית לגברים ונשים בשלבי החיים השונים:

קבוצת גיל גברים (קלוריות ביום) נשים (קלוריות ביום)
19-30 2500-2700 2000-2200
31-50 2300-2500 1800-2000
51+ 2100-2300 1600-1800

כמו כן, ניתן לכתוב רשימה של מזונות המכילים כמויות קלוריות שונות:

 • חציל: 25 קלוריות למאה גרם
 • תפו"א: 26 קלוריות למאה גרם
 • עגבניה: 20 קלוריות למאה גרם
 • גזר: 41 קלוריות למאה גרם
 • תפוח אדמה: 77 קלוריות למאה גרם

דוגמאות מעניינות

בואו נראה דוגמאות של אנשים בגילאים ומשקלים שונים ואת כמות הקלוריות שהם צריכים לצרוך ביום על מנת לשמור על משקלם:

 1. ישראל, בן 25, שוקל 80 ק"ג ומתעמל בספורט פעמיים בשבוע.
  • תזונתו המומלצת היא בין 2400-2600 קלוריות ביום.
 2. שרה, בת 35, שוקלת 60 ק"ג ואין לה פעילות גופנית מוגברת.
  • תזונתה המומלצת היא בין 1800-2000 קלוריות ביום.
 3. דוד, בן 50, שוקל 90 ק"ג ומתעמל בימי ראשון וחמישי על מנת לשמור על כושרו.
  • תזונתו המומלצת היא בין 2200-2400 קלוריות ביום.

חשיבות של מחשבון קלוריות

מחשבון קלוריות הוא כלי חשוב שעוזר לך לעקוב אחרי כמות הקלוריות שאתה צורך ביום. בעזרת המחשבון אפשר לחשב בדיוק כמה קלוריות יש בכל מנה שאתה אוכל, ולוודא שאתה נמצא בטווח הקלורי היומי המומלץ עבורך. יש כמה סיבות חשובות למה חשוב לעקוב אחרי כמות הקלוריות היומית שלך:

 • על מנת להוריד במשקל – אם אתה מנסה לרדת במשקל, חיוני ליצור גרעון קלורי יומי על ידי צריכת פחות קלוריות ממה שאתה שורף. מחשבון קלוריות עוזר לך לוודא שאתה אכן בגרעון קלורי.
 • על מנת לשמור על משקל יציב – אם אתה מנסה לשמור על המשקל הנוכחי שלך, חשוב לצרוך בדיוק את כמות הקלוריות היומית שגופך צורך כדי לשמור על איזון אנרגטי. המחשבון עוזר לך להשיג יעד זה.
 • על מנת לעלות במשקל בריא – אם אתה מנסה להעלות במשקל (למשל, אם אתה ספורטאי או בונה שריר), עליך ליצור עודף קלורי יומי. המחשבון יכול לעזור לך לוודא שאתה צורך מספיק קלוריות.
 • כדי להבין טוב יותר את הרגלי האכילה שלך – מחשבון הקלוריות נותן לך תמונה ברורה של כמות הקלוריות שאתה צורך בכל יום, ועוזר לך לזהות הרגלי אכילה בעייתיים שייתכן ולא היית מודע אליהם קודם.

בקיצור, מחשבון קלוריות הוא כלי חשוב ביותר אם אתה רוצה לפקח על משקל גופך, לאכול בצורה בריאה יותר, או פשוט להבין טוב יותר את הרגלי האכילה שלך.

איך להשתמש במחשבון קלוריות

השימוש במחשבון קלוריות הוא פשוט למדי:

 1. ראשית, הזן את הנתונים האישיים שלך כמו גיל, מין, גובה ומשקל. נתונים אלה יאפשרו למחשבון לחשב עבורך צריכת קלוריות יומית מומלצת.
 2. לאחר מכן, פרט את כל מה שאכלת במהלך היום. הזן כל מנה בנפרד עם כמות מדויקת. המחשבון יעבור מנה מנה ויחשב את כמות הקלוריות, שומן, פחמימות וחלבונים בכל אחת.
 3. בסיום, המחשבון יסכם עבורך את סך כל הקלוריות והמרכיבים התזונתיים שצרכת באותו היום. הוא גם ישווה זאת לצריכה היומית המומלצת עבורך לפי הנתונים שהזנת בהתחלה.
 4. אם אתה מעוניין, תוכל גם להגדיר יעדי צריכת קלוריות יומיים (למשל, אם אתה רוצה לרדת/לעלות במשקל) והמחשבון יראה לך כמה קלוריות עדיין נותר לך לצרוך או כמה יתר צרכת, בהתאם ליעד שהגדרת.

חשוב לציין שככל שהנתונים שתזין למחשבון יהיו מדויקים יותר, כך גם התוצאה המתקבלת תהיה מדויקת יותר. לכן חשוב מאוד לשקול ולמדוד כמויות בצורה מדויקת, ולא להסתמך על הערכות.

סוגים של מחשבוני קלוריות

קיימים מספר סוגים של מחשבוני קלוריות:

 • מחשבוני אינטרנט – אלה הם מחשבונים אונליין שניתן להשתמש בהם דרך אתרי אינטרנט. יתרונם הוא שהם זמינים מכל מחשב/טלפון עם חיבור לאינטרנט.
 • אפליקציות – קיימות אפליקציות ייעודיות למחשבון קלוריות שניתן להוריד לטלפון הנייד. יתרונן הוא הנוחות והזמינות הגבוהה.
 • מחשבוני יד – אלה הם מחשבונים קטנים וניידים שניתן לשאת איתך בתיק או בכיס. יתרונם בפשטות ובקלות השימוש שלהם.
 • מחשבונים המשולבים בשעונים חכמים וצמידי כושר – חלק משעונים חכמים וצמידי כושר כוללים היום מחשבוני קלוריות מובנים. יתרונם הוא היכולת לעקוב בקלות אחרי צריכת הקלוריות שלך לאורך כל היום.

כל אחד מסוגי המחשבונים הללו יכול לספק לך אומדן טוב של צריכת הקלוריות היומית שלך. הבחירה ביניהם מגיעה בעיקר להעדפה אישית ולנוחות השימוש.

איך לבחור מחשבון קלוריות איכותי

כשבוחרים מחשבון קלוריות, חשוב לוודא שהוא איכותי ומדויק. הנה כמה קריטריונים לבחירת מחשבון קלוריות טוב:

 • מאגר מזון מקיף ומעודכן – ודא שלמחשבון יש מאגר נרחב של מזונות ומותגים ישראליים. ככל שהמאגר גדול יותר כך הסיכוי שתמצא את המזון המדויק שאכלת גדל.
 • אפשרות להוספת מזונות חדשים – בדוק שקיימת אפשרות להוסיף בקלות מזונות חדשים שאינם קיימים במאגר הקיים.
 • עדכניות – ודא שהמחשבון מתעדכן באופן שוטף עם נתוני מזון חדשים. מזונות משתנים לאורך הזמן וחשוב שהמחשבון ישקף נתונים עדכניים.
 • ממשק נוח – המחשבון צריך להיות פשוט ונוח לשימוש. ודא שקל לך להזין נתונים ולהבין את התוצאות.
 • אפשרויות מתקדמות – בדוק שיש אפשרויות כמו הגדרת יעדי קלוריות, גרפים ודוחות, שיתוף נתונים ועוד. זה יאפשר לך ניתוח מעמיק יותר.

על ידי בחירת מחשבון עם מאפיינים אלה, תוכל להיות בטוח שהנתונים שיתקבלו יהיו מדויקים ושימושיים עבורך.

כלוריות - מספרים שמסייעים לך לעקוב אחרי תפריט התזונה שלך
כלוריות – מספרים שמסייעים לך לעקוב אחרי תפריט התזונה שלך

מסקנה

מחשבון הקלוריות הינו כלי מצוין שניתן להשתמש בו על מנת למדוד את הקלוריות המומלצות לצריכה יומית. כמות הקלוריות הנכונה תסייע לנו לשמור על משקל תקין ולשפר את הבריאות הכללית שלנו. בעזרת המחשבון, אנו יכולים להתאים את תזונתנו לפי הגיל, המין, המשקל ופעילות הגופנית, ולשפר את איכות החיים שלנו.

שאלות ותשובות בנושא

מחשבון קלוריות הוא כלי שמשמש לחישוב כמות הקלוריות שנצרכות במזון שאנו אוכלים יום יומיים.
על מנת להשתמש במחשבון קלוריות, יש להכניס את מנת המזון שנרצה לחשב את ערכי הקלוריות שלו, כמות הפחמימות, השומנים והחלבונים הכוללים בו.
השימוש במחשבון קלוריות מסייע לנו להבין ולשלוט בכמות הקלוריות שאנו מצרכים, מה שיכול לסייע בשמירה על משקל תקין, תזונה מאוזנת ובריאה, ובניטור צריכת המזון שלנו.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים במגזין
מחשבונים

מחשבון שכר

פרטים אישיים מצב משפחתי: רווקנשוי מספר ילדים: פרטי תלוש משכורת משכורת בסיסית: תוספות שונות: שווי רכב צמוד: תוצאות שכר ברוטו: שכר נטו: מחשבון שכר ברוכים

מחשבונים

מחשבון שכר ברוטו

שכר ברוטו: חשב שכר נטו פירוט חישוב: ביטוח לאומי: מס בריאות: מס הכנסה: סה"כ ניכויים: שכר נטו: מחשבון שכר ברוטו ברוכים הבאים למאמר על מחשבון